שמלות כלה אצל תופרת, או אצל מעצב?

כאשר אנחנו ניגשות לבחור שמלת כלה, בדרך כלל נשאל את עצמנו מה עדיף, שמלת כלה אצל מעצבת שמלות כלה מוכרת ובעלת שם או שמלת כלה אצל תופרת פרטית?

כל אחד מבין שתי האפשרויות הללו, יש את היתרונות והחסרונות, ולכל אחת מאתנו מתאים משהו אחר.

שמלות כלה אצל מעצב

שמלות כלה אשר נרכשות אצל מעצב שמלות כלה או מעצבת שמלות כלה, בעלות מוניטין רב ושם ידוע בתחום, יהיו בדרך כלל שמלות עשירות מאוד, עשויות מ בדים יוקרתיים ומעוצבות בהתאם לקווי האופנה ולטרנדים החמים ביותר בעולם האופנה.


אצל מעצבי שמלות כלה תוכלי למצוא מגוון של פריטים משלימים, כמו תכשיטים, הינומות, כפפות ועוד שלל אפשרויות שישדרגו את המראה שלך ביום החתונה. כלות, אשר רוכשות שמלות כלה אצל מעצבים ידועים, יתהדרו בדרך כלל בשמלות כלה מדהימות וחד פעמיות.

יחד עם זאת, מאחר וישנו ביקוש רב לשמלות כלה אצל מעצבים, ייתכן והיחס יהיה פחות אישי, ולעיתים ישנה אווירה של מפעל, מאחר ואלו מורגלים בהוצאה של עשרות שמלות כלה בחודש.

שמלות כלה אצל תופרת

שמלות כלה אצל תופרת פרטית, יעשו בדרך כלל בהתאם לדגם שאת תביאי להן, כלומר, העתקה של דגם קיים ולא יצירה חדשה. את הבדים תאלצי לרכוש בעצמך, תוך שיטוט בחנויות הבדים, עניין שלעיתים גוזל זמן ומשאבים, אך חוסך הרבה כסף.

במידה ואת חושקת בשמלת כלה קלאסית, ייתכן ועדיף לך מבחינה כלכלית, להזמין שמלת כלה אצל תופרת.

היחס האישי אצל תופרת שמלות כלה יהיה כזה אשר יאפשר לך לבצע את כל התיקונים והשינויים שבהם את חפצה. כאשר מזמינים שמלת כלה אצל תופרת, יש לבדוק האם היא מנוסה בתחום ומהן איכויות התפירה שלה, על מנת שהשמלה תצא בדיוק כפי שדמיינת.

בחירת שמלות כלה היא משימה לא פשוטה, מאחר וכולנו רוצות להיראות הכי טוב ביום המיוחד שלנו.

לשמלה ישנו תפקיד חשוב בכך, ויש צורך כי היא תעשה בצורה מקצועית. בעוד אצל מעצבי שמלות כלה אנחנו יכולים להיות בטוחים במקצוענות ובאיכות, אצל תופרת פרטית יש צורך לבדוק היטב את עניין זה, טובה ככל שתהייה, ייתכן ואין לה דיי ניסיון בתחום התפירה של שמלות כלה.

במידה ואת מעוניינת לחסוך כסף ולא להתפרע עם שמלת כלה יקרה במיוחד, בחירה בתופרת פרטית עשויה להתאים לך יותר.