עיצוב שמלת כלה מתחיל בפגישה על הכלה המיועדת

שמלות כלה נחשבות לתחום מאוד ייחודי בעולם הביגוד והאופנה. המדובר בשמלות שצריכות לשלב מצד אחד את רוח הזמן, ומצד שני את המסורת, את המאפיינים ואת רוח טקס החתונה.

המדובר בשמלות שצריכות להיות השמלות היפות מכולן, מבלי להיות הסקסיות מכולן, מבלי להיות הצעקניות מכולן.

זו היא אכן אמנות הדורשת חשיבה חדשנית אבל בתוך הקופסה.

כך למשל, שמלות כלה מגיעות כולן בצבע לבן, קרם או שמנת. בשנים האחרונות נעשו ניסיונות רבים להכניס לאופנה שמלות שונים ומגוונים, אבל זה פשוט לא עובד.

כשאישה חולמת על ליל כלולותיה היא לא חולמת את עצמה בצבע ירוק, בצבע כחול או בצבע ורוד, אלא רק בצבע לבן.

שמלות כלה יתחילו כמעט תמיד בכתפיים, ויסתיימו כמעט תמיד בכפות הרגליים.

האם יש אפשרות להתחיל סטרפלס ולסיים במיני?

בוודאי שיש אפשרות, ואפשר גם למצוא לא מעט עיצובים כאלה, אבל מספר הנשים שתבחרנה באפשרות הזאת כשמלה לליל הכלולות שלהן, הוא מאוד מוגבל ומצומצם. בדרך כלל, מסגרת העיצוב היא מאוד ברורה ומוגדרת, ובתוכה אפשר לשחק כיד הדימיון.

זה הכל מתחיל בקונספט של השמלה

כמו כל עבודת עיצוב, זה הכל מתחיל בקונספט, בנושא שלאו דווקא קשור לעולם החתונות, האהבה או הזוגיות, אלא קונספט שנושא מסר מסוים שיכול להתאים לאישיות של הכלה, או לליל הכלולות.

כך למשל, אפשר לבחור בבעלי חיים מסוימים כקונספט מרכזי, בפמיניזם, בהשכלה, בהרפתקה מסוג כלשהו וכדומה.

בהתאם לכך, מבצעים הגדרה של הקונספט על ידי תמונות המתארות אותו, התומכות בו, עד שמתקבל מעין מקבץ של רעיונות וקווים מנחים לעיצוב הקונספט.

מאותו מקבץ, המעבר לעיצוב של שמלה המשקפת אותו, היא באמת עבודה שהיא לא רק מקצועית אלא גם דורשת כשרון ייחודי, ואכן ככל שהמעצב הוא יותר מקצועי וככל שהוא יותר מוכשר, כך התוצאה תהיה יותר אטרקטיבית, וזאת הסיבה שישנן שמלות מעצבים מצליחות יותר, ושמלות מעצבים מצליחות פחות.

עיצוב שמלות כלה יכול להתבצע גם בשיתוף פעולה עם הכלה עצמה על בסיס קונספט שלה עצמה, ועל פי דרישות ומאפיינים שהיא דורשת לשלב בשמלה, כדי להתאים אותה לאישיות ולמראה שלה.