צילומי משפחות לפני החתונה

צילומי משפחות הם מנהג יפה שהולך ותופס פופולאריות בשנים האחרונות. יש קסם מיוחד בצילומים אלו, שנעשים רגע לפני האירוע הגדול באווירה של "השקט שלפני הסערה". האווירה המיוחדת יוצרת בדרך כלל תמונות מרגשות ומפתיעות, ואפשר לומר שיש אפילו צלמים שסוג זה של צילומים מוציא מהם את המיטב.

משתפים את כולם

צילומי משפחות דורשים תיאום וארגון מראש, כשכמובן המשימה החשובה מכולם היא לשכנע את כולם לבוא. לא כל אחד אוהב להצטלם, ולעיתים צריכים צלמים להשקיע לא מעט קסם אישי ומיומנויות שכנוע כדי לגרום גם לביישנים שבמשפחה לשתף פעולה. כמובן שככל שבני המשפחה נלהבים יותר, התמונות שיצאו יהיו אותנטיות ומרגשות יותר.

בהקשר זה כדאי לדעת כי צילומי משפחה יכולים לשפר גם את איכות הצילומים מן החתונה עצמה. זוהי הזדמנות מצויינת לשיחה בה צלמים יוצרים קשר אישי עם ההורים והאחים, ולאחר מכן יודעים למצוא בין עשרות האורחים את אלו שיותר חשוב לצלם. בנוסף לכך זה הרגע לומר להם מי פחות מעדיף להצטלם, וכדומה.

מנצלים את המורכבות

משפחות יכולות להיות סבוכות מאוד, ומפגש בין שתי משפחות הוא תמיד מעניין. 

חשוב מאוד להבין את הדינמיקות העדינות שבין בני המשפחה, לבין צלם חתונה כדי לא ליצור ריבים בשעות הקריטיות והלחוצות שלפני החתונה. יש צלמים שמנצלים את הדינמיקות האלו לצילומים מוצלחים במיוחד, כשדווקא האנרגיות הטעונות בין המצולמים עושות את הצילום.

צלמים שעוסקים ב צילום אירועים שונים מתייחסים אחרת לתמונות המשפחתיות. ישנם כאלו שיוצרים סיפורים מעניינים מבחינת היחסים, למשל תמונות של נשים בלבד, או הצלבה של הורים וילדים שאינם מאותה המשפחה, וכדומה. אחרים נוטים יותר לגימיקים אסתטיים שקשורים לתאורה, קומפוזיציה וכדומה. כדאי לבחור את הצלם שמתאים לטעמם של החתן והכלה, אך גם של המצולמים.

טיפ קטן לסיום המון אולמות אירועים ו גני אירועים מצעים צלמים כעיסקת חבילה אל תתביישו לבקש לראות דוגמאות...